|
Kipsalade Met Appel
Algemeen
Bereidingstijd: 20-30 minuten
Maaltijdgang: Voorgerecht / Voorgerecht
Soort keuken: Nederlandse keuken
Techniek:
Aantal personen: 2 personen
Ingredienten: * 1/2 zakje veldsla * 1 enkele kipfilet * 6 kwarteleitjes * 1/2 friszure appel * 1 el sinaasappelsap * 1 sjalotje * 1 tl kerrie * 1 el olijfolie. Voor de dressing: 1 el sinaasappelsap * 2 el yoghurt * 1 el mayonaise * mespunt kerrie * wat peper uit de molen
Voorbereiding: Bestrooi de kipfilet met de kerrie en schenk de olie erover. Wrijf dit even goed in. Kook de kwarteleitjes 5 minuten en koel ze direct onder de koude kraan. Dan wordt het eigeel niet groen. Verdeel de sla over de schaaltjes. Roer in een ander schaaltje de ingredienten voor de dressing door elkaar.
Bereidingswijze: Verhit de koekenpan en bak hierin de kipfilet. Zet het vuur wat lager en laat het nog 5 minuten goed gaar worden met een deksel op de pan. Haal de kip uit de pan en laat haar afkoelen. Schil de appel en snijd er kleine blokjes van. Vermeng dit direct met het sinaasappelsap tegen het verkleuren. Snipper de sjalot en roer deze door het appelmengsel. Verdeel de appel over de veldsla. Snijd de kipfilet in mooie dunne plakjes en leg deze op het appelhoopje.Maal hier wat zeezout overheen en verdeel de dressing . Pel de eitjes, snijd ze in de lengte doormidden en leg ze in een krans om de kip heen. Versier eventueel nog met een takje peterselie en een stuifje paprikapoeder.
|
|
|