|
Gambas Al Ajillo (knoflookgarnalen)
Algemeen
Bereidingstijd: 0-10 minuten
Maaltijdgang: Voorgerecht /
Soort keuken: Spaanse keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: 500 g ongekookte garnalen ongepeld, 2 verse of gedroogde spaanse pepers, 6-8 teentjes knoflook, 2 dl olijfolie, zout en versgemalen peper.
Voorbereiding: Pel de garnalen, snijd ze bij de rug open en trek de darm eruit. Spoel ze af en dep ze droog. Verwijder de zaadjes uit de pepers en snijd ze in dunne ringetjes (of verkruimel de gedroogde pepers). Pel de knoflookteentjes en snijd ze in de lengte in 4 plakjes.
Bereidingswijze: Verhit de olie boven een hoog vuur in een koekenpan, doe de garnalen, knoflook en pepertjes in de olie, bestrooi ze met peper en zout en bak ze op een hoog vuur in 2-3 min gaar. Serveer de knoflookgarnalen onmiddelijk. Geef er stokbrood bij.
Inplaats van verse garnalen kun je ook voorgekookte diepvriesgarnalen gebruiken. Verwarm voorgekookte garnalen kort, anders worden ze taai.
|
|
|