|
Zure Gelei
Algemeen
Bereidingstijd: Langer dan 2 uur
Maaltijdgang: / Anders
Soort keuken: Nederlandse keuken
Techniek:
Aantal personen:
Ingredienten: 2 kalfspooten
2 varkenspooten
? pond klein gesneden rundvleesch
wat augurkjes
1 ui
8 witte peperkorrels
1 laurierblad
wat wortel
selderijgroen
zout
1 glas madera
? liter witte wijn
6 blaadjes witte gelatine.
Voorbereiding:
Bereidingswijze: De kalfs- en varkenspooten worden evenanals het vleesch met koud water opgezet. Zoodra het kookt, giet men het af en overgiet het vleesch en de pooten met koud stoomend water.
Daarna worden ze opgezet met 3 liter water en de verschillend kruiden. Het geheel kookt nu ? 2 uur, totdat 1 liter bouillon is overgebleven. De bouillon wordt nu afgegoten, bekoeld en ontvet en daarna vermengd met een ? liter witte wijn, de madera en wat zout. Is de bouillon troebel, dan klaart men ze met eiwit, 2 eiwitten worden aan de koude bouillon toegevoegd en, al kloppend met een garde, wordt het geheel aan de kook gebracht.
Men zet het dan van `t vuur en voegt 6 bladen geweekte gelatine toe. Tenslotte wordt ze door een flanellen doek gegoten.
Na bekoeling heeft men een heerlijke gelei verkregen.
|
|
|