|
Vlaamse Lappen
Algemeen
Bereidingstijd: 10-20 minuten
Maaltijdgang: Hoofdgerecht /
Soort keuken: Belgische keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: Stuk varkensbuik, 30 gram boter, flesje kersenbier, stukje gemberwortel, theelepeltje grove mosterd, zout en vers gemalen peper.
Voor de salade erbij: bacon, twee gekookte bietjes, twee struikjes witlof, een appel
Voorbereiding: Snij met een scherp mes vier plakken van de varkensbuik. Kerf het zwoerd op een aantal plaatsen wat in. Maak een marinade van een kopje kersenbier, de mosterd, de geschilde en fijngesneden gember en het zout en de peper. De lapjes daarmee inwrijven en in de koelkast een ruim uur laten marineren.
Bak intussen de bacon krokant, snij bieten, witlof en de appel in kleine reepjes. De bacon ook. Meng dat goed door elkaar. Pauzeer even en drink de rest van het bier.
Bereidingswijze: Maak een dressing van olie, azijn, verse tuinkruiden, teentje knoflook, een sjalotje en peper en zout.
Bak vervolgens de lapjes op niet te hoog vuur in een klein kwartier bruin en krokant.
|
|
|