|
Koffie- Terrine Met Pijnboompitten
Algemeen
Bereidingstijd: Langer dan 2 uur
Maaltijdgang: Nagerecht /
Soort keuken: Wereldkeuken
Techniek:
Aantal personen: 8 personen
Ingredienten: 3/4 liter vers gezette, zeer sterke koffie - 150 gram zachte roomboter -
125 gram lichtbruine basterdsuiker - 2 eidooiers - 125 gram geroosterde Europese (!) pijnboompitten - 6 gedroogde abrikozen - witte chocoladevlokken - 6 eetlepels Apricot Brandy - 1/4 liter slagroom - ca 30 lange vingers
Voorbereiding: Bekleed een kleine cakevorm (inhoud 1 1/4 liter) met plastic folie.
Hak de pijnboompitten in zeer fijne stukjes. Knip de gedroogde abrikozen in heel kleine stukjes.
Klop de slagroom stijf met 2 eetlepels van de basterdsuiker en zet een kwart hiervan afgedekt in de koelkast.
Bereidingswijze: Klop de roomboter met de basterdsuiker, eidooiers enn 6 eetlepels koffie heel luchtig en spatel er de stukjes abrikoos en pijnboompitten door. Spatel er dan de rest van de geklopte slagroom door. Doe de rest van de koffie met de Apricot Brandy in een kom.
Schep een derde van de botercrème in de cakevorm. Dop de helft van de lange vingers steeds goed in de koffie en leg ze dicht tegen elkaar op de botercrèmemassa. Verdeel daarover weer een derde van de botercrème, gevolgd door de rest van de lange vingers die ook eerst goed in de koffie gedoopt zijn. Schep er de rest van de botercrème op en strijk de bovenkant glad. Dek de vorm af met plastic folie en zet hem 2 uur in de koelkast.
|
|
|