|
Brooddeeg
Algemeen
Bereidingstijd: Langer dan 2 uur
Maaltijdgang: / Brood
Soort keuken: Franse keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: 1 tl fijne basterdsuiker, 1 dl lauw water, 1 zakje gist van 7 gr., 500 gr bloem, 1 1/2 tl zout, 1 1/2 dl lauwe melk.
Voorbereiding: Doe de suiker in een kopje. Voeg het lauwwarme water toe en roer tot de suiker is opgelost. Strooi en gist erdoor en laat op een warme plek ca 10 min rijzen tot het mengsel de rand van het kopje heeft bereikt. Zeef de bloem op een werkblad en strooi het zout over. Meng en maak een kuiltje in het midden. Schenk er de melk en het gistmengsel in. Meng de ingredienten en werk met snelle vingers met uw vingertoppen vanuit het midden en vorm dan een bal van het deeg. Kneed het door het voor u uit te r
Bereidingswijze: Leg het gerezen deeg op een met bloem bestoven werkblad, sla het met de palm van uw hand plat en kneed het nog eens 3 minuten op de bovenomschreven wijze door. Daarna is het deeg voor gebruik gereed.
|
|
|