Saffraanlasagnetta Met Zeevruchten En Courgette

Algemeen
Bereidingstijd: 30-60 minuten
Maaltijdgang: / Ovenschotel
Soort keuken: Italiaanse keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen

Ingredienten:
Voor de pasta: 200 g bloem (00), 6 eigelen, 1 1/2 eetlepel melk, 1 snuifje zeezout, 1 vleugje saffraanpoeder.
Voor de vulling : 150 g courgette, 100 g gepelde langoustines, 100 g uit de schelp gehaalde gare tapijtschelpen (of kokkels), 100 g krabvlees, 4 dl visveloute, 1 dl visfumet, 1 el fijngehakte verse basilicum, 2 el vruchtvlees van tomaat in blokjes, peper en zout, 2 el gewone olijfolie, 4 el uitstekende olijfolie.

Voorbereiding:
Vooraf maken we een visveloute : laat een ui aanstoven in goed wat boter, bestrooi met een eetlepel rijstbloem, bevochtig met 4 dl visfumet, kruid met peper en zout. Laat tien muten doorkoken en zeef de veloute. Meng bloem, eigelen en melk met zeezout en saffraan door elkaar, kneed grondig tot een gladde mooie pasta is ontstaan. Laat een uurtje rusten en rol dun uit. Steek met een vormpje met gekartelde rand cirkeltjes uit de pasta van ongeveer 8 a 9 cm doorsnede. Kook de pasta in gezouten water

Bereidingswijze:
Bak de courgette in wat olijfolie gedurende 10 minuten op zacht vuur. Voeg de visveloute en de visfumet toe. Laat even aan de kook komen. Voeg het krabvlees en de in de lengte doorgesneden langoustinestaartjes toe. Laat de zeevruchten even warm worden, maar laat vooral niet koken want dan verharden de zeevruchten. De gare uit de schelp gehaalde kokkels of tapijtschelpen mogen eveneens de veloute in. Haal de pot van het vuur. Olie een diepe ovenschaal in en bedek de bodem met een laagje van de verrijkte veloute. Leg daarop een laagje pasta : minstens vier lasagnettas naast elkaar. Bedek opnieuw met visveloute en daarna terug pasta. Ga zo door tot veloute en pasta op zijn. In principe zijn er dan vier dubbele laagjes ontstaan. Op elk lasagnettatorentje komen een paar tomatenblokjes en wat fijngenipperde basilicum. Bedek de schotel met aluminiumfolie en schuif gedurende 10 a 12 minuten in de oven die staat afgesteld op 190? C.

Oma's Oliebollen
Duitse keuken


Oliebollen Met Gekarameliseerd Fruit.
Nederlandse keuken


Klassieke Oliebollen
Nederlandse keuken


Oliebollen
Nederlandse keuken


Oliebollen (tutti-fruttibollen)
Nederlandse keuken


Oliebollen Volgens Christian Steevens
Nederlandse keuken


Oliebollen (amandelbollen)
Nederlandse keuken


Mijn Vaders Oliebollen
Nederlandse keuken


Oliebollen (abrikozenbollen)
Nederlandse keuken


Oliebollen.
Nederlandse keuken


Oliebollen
Kinderkeuken keuken


Zoete En Hartige Oliebolletjes
Nederlandse keuken


Oliebollen (appel-gember)
Nederlandse keuken


Champagne Met Een Tropische Oliebol
Nederlandse keuken


Oliebollen (ananas-appelbollen)
Nederlandse keuken


Appel-gemberoliebollen
Nederlandse keuken


Oudjaars Huzarensalade
Nederlandse keuken


Appel-gemberoliebollen
Nederlandse keuken


Oliebollen Van Mijn Vader
Nederlandse keuken


Oliebollen
Nederlandse keuken


©2014 Receptenboek.com - Email : info@receptenboek.com - Laatste update: 18-05-2025