|
Slakken Op Z'n Grieks
Algemeen
Bereidingstijd: 20-30 minuten
Maaltijdgang: Voorgerecht / Voorgerecht
Soort keuken: Griekse keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: 1/2 kilo slakken 1/2 kilo uien ongeveer 8 eetlepels olijfolie 1/2 kilo tomaten 1 theelepel tomatenpuree 5-6 laurierblaadjes 1/2 glas rode wijn
Voorbereiding: Slakken in schoon water zetten en kijk welke nog leven of niet. Probeer bij die slakken die niet reageren, ze tot reageren te dwingen met een vorkje, lukt dit niet.. dan weggooien.
Was ze goed.. verwijder met een mesje het membraan wat rond de slakopening zit. Hoe meer membraam verwijdert ..hoe smeuiger de slakken.
Kook ze in zout water zodat het slijm ver- wijderd kan worden. Verwijder zo goed als het kan alle vuiligheid wat nog op de schelpen zit.. en spoel ze goed
Bereidingswijze: Olie in de pan.. voeg de grof gesneden uienringen toe en bak ze bruin. Voeg de slakken toe. Smoor ze ongeveer 5 minuten en roer enkele malen om. Voeg de grof gesneden tomaten, zout en peper toe.
Breng aan de kook voordat de wijn en de laurierblaadjes worden toegevoegd.
Voeg nog ong 1 glas water toe en laat het geheel sudderen totdat de saus indikt..
Serveer met brood, .... smakelijk
|
|
|