|
Pannenkoekentaart
Algemeen
Bereidingstijd: 20-30 minuten
Maaltijdgang: / Lunch/Brunch
Soort keuken: Nederlandse keuken
Techniek:
Aantal personen: 2 personen
Ingredienten: *50 gr. rozijnen, *125 gr. bloem, *snufje zout, *2 eieren, *300 ml. melk, *1 appel, *1 peer, *4 el. zonnebloemolie, *1 tl. kaneelpoeder, *3 el. suiker.
Voorbereiding: Verwarm de oven voor op 140 graden(hetelucht 120 graden). Was de rozijnen en laat ze uitlekken. Doe de bloem en het zout in een grote kom, maak een kuiltje in het midden en breek hierin de eieren. Mix de eieren door de bloem en voeg geleidelijk de melk toe. Schep de rozijnen door het beslag en laat het ca. 5 minuten rusten. Schil de appel en de peer, verwijder de klokhuizen en snij de vruchten in dunne plakjes.
Bereidingswijze: Verhit wat zonnebloemolie in de kleine koekenpan, schenk een beetje van het beslag in de pan en beleg het met plakjes appel. Draai de pannenkoek om als deze helemaal droog is en bak hem aan de andere kant. Meng het kaneelpoeder met de suiker. Leg de pannenkoek op een groot bord, bestrooi met wat kaneelsuiker en houd de pannenkoek warm in de oven. Bak van de ene helft van het beslag pannenkoeken met appel en van de andere helft pannenkoeken met peer. Stapel de pannenkoeken om en om en bestrooi de bovenkant van de taart met kaneelsuiker. Snij de pannenkoekentaart in punten en serveer eventueel met extra kaneelsuiker.
|
|
|