|
Laagjestrifle Met Kersen En Citroenroom
Algemeen
Bereidingstijd: Langer dan 2 uur
Maaltijdgang: Nagerecht /
Soort keuken: Engelse keuken
Techniek:
Aantal personen: 8 personen
Ingredienten: 1 blik of pot kersen op sap
3 el kirsch
1 roombotercake
8 el extra kersenconfiture
voor de custard:
8 eierdooiers
75 g suiker
1 vanillestokje
3 dl melk
3 dl slagroom
voor de garnering:
30 g geschaafde amandelen
1/2 citroen
125 ml slagroom
2 el suiker
Voorbereiding: Laat de kersen uitlekken en vang ongeveer 5 el van het sap op. Meng dit met de kirsch. Snijd de cake in plakken en plak er telkens 2 op elkaar met een flinke laag kersenjam ertussen. Beleg hier de bodem van een grote glazen schaal mee. Besprenkel de cake met het mengsel van kirsch en kersensap.
Klop de eierdooiers met de suiker schuimig. Snijd het vanillestokje open en breng e met de melk en slagroom net tegen de kook aan. Giet de hete melk bij de eierdooiers, roer door en giet het
Bereidingswijze: Rooster de amandelen goudbruin in een droge koekenpan. Rasp de gele schil van de citroen. Klop de slagroom en de suiker lobbig en schep de citroenrasp erdoor. Garneer de trifle vlak voor het opdienen met de citroenroom en geroosterde amandelen.
|
|
|