|
Kering Tempe
Algemeen
Bereidingstijd: 30-60 minuten
Maaltijdgang: Bijgerecht /
Soort keuken: Indonesische keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: 1 Blok Tempe, olie, 1 bosje lente ui (pijp uitjes), 4 teentjes knoflook, klein stukje trassie, peper en zout, 10 stuks Rawit (kleine lomboks), kleine scheut Ketjap, Goela Djawa (2 stuks op 1 blok tempe of flinke scheut vloeibare Goela Djawa), stuk of 10 Pethe bonen.
Voorbereiding: Snij het blok Tempe in kleine langwerpige stukjes en bak ze in olie in de Wadjang (Wok)tot ze mooi bruin van kleur zijn. De tempe mag niet hard worden.
Ondertussen kun je de Lente ui (of pijp uitjes) in kleine ringetjes snijden, de Rawit (Lombok) schoonmaken (ontpitten en in smalle reepjes snijden), de knoflook in kleine plakjes snijden en als je blokken Goela Djawa gebruikt, dan deze al in heel klein beetje water laten smelten tot dikke vloeibare stroop.
Als de Tempe gebakken is o
Bereidingswijze: Gebruik van de olie die je hebt gebruikt voor de Tempee en kleine hoeveelheid (ca. 2 a 3 eetlepels)in een koekenpan en bak hierin de lenteui, de knoflook, de Trassie, het zout en de peper tot een papje, mag niet aanbranden of te donker worden. Doe als bijna alles goed is pas de Rawit erbij, weer even bakken en daarna de Goela Djawa en de Ketjap, nog even goed doorbakken totdat het een stroperige pap is geworden. Van het vuur halen en de Tempe erdoor roeren en de Pethe bonen. Goed mengen zodat alle Tempe goed in de saus zit.
|
|
|